Vyvýšené záhony môžu v záhrade zastávať viacero funkcií.  Rozhodujeme sa pre ne buď z čisto estetického hľadiska, najmä ako zaujímavý doplnok pri terase, bazéne, plote ... alebo sú skvelou možnosťou ako si pohodlne niečo dopestovať na vlastnej záhrade, pričom ju samotnú zatraktívnia.

Kúpili ste alebo postavili rodinný dom a rozmýšľate čo s jeho okolím? Váhate či osloviť záhradného architekta a nechať si od neho vypracovať projekt záhrady? V nasledujúcich riadkoch sa Vás pokúsime presvedčiť o výhodách spracovania projektu záhrady a tiež si priblížime, čo všetko s tým súvisí.

S klasickou skalkou v záhrade sa z nás už stretol zrejme každý. Často krát ju obdivujeme a tvorí v záhrade vzhľadnú dominantu plnú rozkvitnutých skalničiek.  Veľa krát je vhodným riešením ako preklenúť výškové rozdiely v našej záhrade a zároveň ju oživiť. Jednou z foriem takejto skalky, ktorá je svojím vzhľadom netradičná, ale o to zaujímavejšia je špárová skalka.
Jej zhotovenie je na rozdiel od klasickej skalky náročnejšie a vyžaduje si veľkú trpezlivosť. Výsledný efekt však rozhodne stojí za to!

Zeolit je prírodná vulkanická hornina, vznikajúca milióny rokov, s jedinečnými fyzikálnymi vlastnosťami. Jeho jedinečnosť spočíva v jeho mikropórovej štruktúre, ktorá umožňuje zachytávať látky všetkých skupenstiev. Celkový objem dutín v jeho štruktúre tvorí 24 – 32 %. Zeolit má jedinečný negatívny náboj vďaka ktorému je schopný absorbovať rôzne škodliviny z prostredia, ako sú ťažké kovy, toxíny, amoniak, i rádioaktivita.